Noutăți

Gașca Zurli aduce spectacolul ”Dragă mami” la Deva și Râmnicu Vâlcea, pe 15 și 16 martie.

Continuă Caravana ZurliBucuria cu două noi opriri: Lugoj și Brad

Gașca Zurli aduce pe scenă emoție pură în spectacolul „Draga Mami”, o poveste magică despre iubirea nemărginită pe care copiii o poartă mamelor lor. Prin cântece vesele, momente pline de sensibilitate și un strop de magie Zurli, micuții își exprimă recunoștința pentru cea mai importantă ființă din viața lor.

Cel mai nou spectacol al trupei se va juca la Centrul Cultural ”Drăgan Muntean” din Deva pe 15 martie de la ora 10:00 și pe 16 martie, de la orele 14:00 și 17:00 la Casa de Cultură a Sindicatelor din Râmnicu Vâlcea.

Mirela Retegan: “Eu nu sunt o simplă mamă. Eu sunt Mama Mayei. Maya nu e un simplu copil. Maya e Copilul meu. Așa simte fiecare mamă pentru copilul ei, așa simt și copiii. Pentru fiecare copil mama lui e MAMA LUI. Asta am în minte de fiecare dată când scriu un cântec, țin cont de acest aspect atunci când gândesc un spectacol. Le invit pe mame să vină la spectacol și să cânte împreună cu ei «Te iubesc, mami! Te iubesc, mami, din toată inimioara mea». Pentru că noi suntem mamele copiilor noștri și copiii mamelor noastre”

”Dragă mami” este un spectacol interactiv, plin de culoare și bucurie, în care fiecare îmbrățișare se transformă într-o declarație de dragoste și fiecare zâmbet, într-o amintire de neuitat, o celebrare a mamei, a familiei și a legăturii speciale dintre părinți și copii, așa cum doar Gașca Zurli știe să o creeze.


ZurliBucuria, în toată România

Două noi orașe se adaugă pe harta ZurliBucuria din acest an. În Lugoj (jud. Timiș) vor avea loc două spectacole ZurliBucuria, pe 14 martie, de la ora 16:00 și de la ora 18:00, la Casa de Cultură ”Traian Grozăvescu”.

Pe 15 martie, Gașca Zurli va aduce zurlibucurie pentru copiii din Brad (jud. Hunedoara). Spectacolul va avea loc la Cinema Zarand, de la ora 16:00.

Maya Sorian: „Pentru noi, fiecare spectacol este o sărbătoare a copilăriei, a imaginației și a bucuriei pure. Ne dorim să creăm amintiri de neuitat, să aducem zâmbete și să răspândim iubire prin fiecare cântec, dans și poveste. În Lugoj și Brad știm că vom întâlni copii cu inimi mari și părinți dornici să se reconecteze cu bucuria copilăriei. Vă așteptăm să trăim împreună magia Zurli! Haideți să umplem sălile cu râsete, cântece și veselie.”

Promisiunea celei mai iubite trupe pentru copii din România este ca, până în octombrie 2026, atunci când Zurli va împlini 20 de ani, ZurliBucuria să ajungă în toate cele 269 de orașe din țară, în care nu a fost până acum.

Program spectacole luna martie 2025

  • 14 martie 2025, ora 16:00 și ora 18:00, ZurliBucuria, Casa de Cultură ”Traian Grozăvescu”, Lugoj, jud. Timiș
  • 15 martie 2025, ora 10:00, Dragă mami, Centrul Cultural ”Drăgan Muntean”, Deva
  • 15 martie 2025, ora 16:00 si ora 18:00, ZurliBucuria, Cinema Zarand, Brad (jud. Hunedoara)
  • 16 martie 2025, ora 14:00 și ora 17:00, Dragă mami, Casa de Cultură a Sindicatelor, Râmnicu Vâlcea
  • 21 martie 2025, ora 16:00 și ora 18:00, ZurliBucuria, Casa de Cultură ”Ion Creangă”, Târgu Neamț, jud. Neamț
  • 22 martie 2025, ora 10:00, Dragă mami, Casa de Cultură a Sindicatelor, Botoșani
  • 23 martie 2025, ora 11:00, Dragă mami, Casa de Cultură a Sindicatelor, Suceava
  • 28 martie 2025, ora 16:00 și ora 18:00, ZurliBucuria, Casa de Cultură ”Vasile Grigore Latiș”, Târgu Lăpuș (jud. Maramureș)
  • 29 martie 2025, ora 11:00, Dragă mami, Casa de Cultură a Studenților, Cluj-Napoca
  • 30 martie 2025, ora 11:00 și ora 14:00, ZurliBucuria, Casa de Cultură Reghin, jud. Mureș.

Biletele și programul sunt disponibile pe www.zurli.ro/program, iar site-ul este actualizat în permanență cu cele mai noi show-uri și ore de desfășurare.

Evenimente recomandate de Europa FM.

CONTACT

Zurli: Alin Dezső, tel: 0758 648 166

Add PR: Anca Dinu, tel: 0722 870 000


Fie ca veselia noastra
sa-ti inunde inboxul

INCHIDE